Türkiye'de ilk kez düzenlenen "Yeni başlayanlar için, 'Oltamı alıyorum, balığa çıkıyorum' kampanyasının ilk kuru sona erdi. Balıkçılık kursuna en çok mühendisler rağbet etti.
BSF Akadem'de yapılan ve 19 kişinin katıldığı ilk kurun sonunda geçtiğimiz Pazar günü tekne turu ile uygulama yapıldı. 10 Temmuz'da başlayan organizasyon kapsamında üç akşam 2'şer saat teorik eğitimin ardından İstanbul boğazında 3 saatlik tekne turu yapıldı.Yeni balıkçılar heyecanla ilk oltalarını boğazla buluşturdular. Şehir hayatının stres ve karmaşasından bunalan 19 kişi arkadaş gurupları veya aileleriyle alternatif bir hafta sonu etkinliği şansını yakaladılar. Eğitmenler ve OltaTakimi.com görevlileri eşliğinde kamışlarının ucuna bağladıkları istavrit çaparilerini suya salan kursiyerler atış talimi, kamış ve makara setinin kullanımı ve avlanma mekanları hakkında da bilgiler aldılar.Teknede ilk balığı tutan tiyatro sanatçısı Cengiz Demir, teorik ve pratik kısımlarıyla eğitimin kendileri için çok büyük bir şans olduğunu dile getirdi. Demir, "Artık çocuklarım ve eşimle birlikte Pazar sabahları hem dinleneceğiz hem başlayacak yeni hafta için motivasyonumuzu sağlayacağız. Çocuklarım başarma duygusunu balık tutarak ilk kez yaşayacaklar" dedi.En fazla mühendisler balıkçılığa hevesliEğitim çalışmasının en sağladığı önemli bulgulardan biri balıkçıların profilindeki değişme. Kursa katılanların %31,6'sı mühendis iken emekliler %5,3 ile son sırada geliyor. Serbest meslek sahipleri ve yöneticiler %21'erlik paya sahipler. Bu istatistikler genel kanı olan ?Balıkçılık emekli işidir? görüşünün değiştiğini gösteriyor. Artık genç ve orta yaşlı nesil bvalık tutmaya çok daha fazla meraklı. Toplam sıralama şu şekilde:Mühendis % 31,6
Serbest meslek % 21,05
Yönetici % 21,05
Medya-Sanat % 10,5
Öğrenci % 10,5
Emekli % 5,3DenizHaber.Com
Mühendisler balıkçılığa hevesli
![Mühendisler balıkçılığa hevesli](https://www.denizhaber.net/d/news/2519.jpg)
Türkiye'de ilk kez düzenlenen "Yeni başlayanlar için, 'Oltamı alıyorum, balığa çıkıyorum' kampanyasının ilk kuru sona erdi. Balıkçılık kursuna en çok mühendisler rağbet etti.
SON EKLENEN GALERİLER
Diğer Haberler
![Yüzer üretim tesisi 2026'da Karadeniz'de üretime başlayacak](https://www.denizhaber.net/d/news_t/201366.jpg)
![Honda Marine dıştan takmalı deniz motorları, Migros’larda satışa sunuldu](https://www.denizhaber.net/d/news_t/201360.jpg)
![Tayvan'da, yük gemisi 9 kişilik mürettebatıyla battı!](https://www.denizhaber.net/d/news_t/201354.jpg)
![Avustralya'da 55 yıl önce batan yük gemisinin enkazına ulaşıldı](https://www.denizhaber.net/d/news_t/201352.jpg)
ÇOK OKUNANLAR
“Gemi içinde gemi” konsepti ile MSC Splendida
Dünyada tek! Denizaltı yüzer havuzu intikal seyrine başladı
MSC'den 55 milyon euroluk turizm geliri müjdesi
5. Bosphorus Ship Brokers Dinner, İstanbul’da yapıldı
12345678
Tüm Hakları Saklıdır © 2004 Deniz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0544 880 87 87 | Haber Scripti: CM Bilişim
Tel : 0544 880 87 87 | Haber Scripti: CM Bilişim