• BIST 11064.85
  • Altın 2579.889
  • Dolar 33.0086
  • Euro 35.9773
  • İstanbul 26 °C
  • Ankara 24 °C
  • İzmir 31 °C
  • Antalya 31 °C
  • Muğla 28 °C
  • Çanakkale 28 °C

Belediye balıkçı barınağını istiyor

Belediye balıkçı barınağını istiyor
Alanya Belediye Başkanı Hasan Sipahioğlu, "Barınak konusunda bütün altyapımız mevcut. Belediyemize verilmemesinde yasal bir engel olmadığı da açıktır" dedi.
Elimizi taşın altına koymaya hazırız Alanya Belediye Encümeni'nin ana gündem maddesini Balıkçı Barınağı konusu oluşturdu. Balıkçı Barınağı için belediyenin altyapısının mevcut olduğunu söyleyen Alanya Belediye Başkanı Hasan Sipahioğlu, 'Barınak konusunda bütün altyapımız mevcut. Belediyemize verilmemesinde yasal bir engel olmadığı da açıktır. Mevcut kanunda barınak işletmesinin belediyelere verilebileceğine dair ibareler var. Artık barınak sorunu ortadan kalkmalı. Bize versinler, gerekli koşulları yerine getirelim ve barınağı tamamlayalım. İllaki biz yapacağız diye bir şey de demiyoruz. Yeter ki yasal prosedür takip edilsin ve bu yapı ayağa kalksın. Biz elimizi taşın altına koyuyoruz. Barınak bu haliyle turizm sektörünü de olumsuz yönde etkilemekte. Gerekli kurumlar incelemelerini yapsınlar, projeyi de hazırlasınlar, o projeye göre hareket edelim. Bizim yaptığımız her talebin altında hukuksal gerçeklikler var. Artık Alanya'nın bu konuda tahammülü kalmadı. Alanya Belediyesi halkın malıdır, bu çalışma da Alanya'nın geleceği için yapılacak bir çalışmadır' dedi.

SADECE OTEL YAPMAK YETMEZ

Turizm sezonu yaklaşırken, yapılması gerekenler konusunda görüşlerini dile getiren Başkan Sipahioğlu, 'Turizmde sadece otel yapmakla bir yere varmak mümkün değildir. Zaten var olan oteller yüzde 50 kapasiteyle çalışıyor. Bakanlık mevcut olan otellerin kapasitesini arttırmaya yönelik çalışmalar yapmalıdır. Yeni tesis yapmanın bir anlamı yok. Kış turizminin önemi daha da arttırılarak, bütün bir yıl turizm yapılabilir' ifadesini kullandı. Arıtma konusunda da sıkıntılarının kalmadığını ifade eden Başkan Sipahioğlu, 'Hazine Müsteşarlığı'yla imzaladığımız protokol sayesinde, arıtmadan kaynaklı belediye borçları yüzde 40 kesintiyle ödenecek. Yaklaşık 27 milyon YTL olan borç, bu sayede 14 milyon YTL civarına düşmüş oldu. Bu sistem sadece bizim belediyemize özel bir uygulama değil. Tüm yurtta uygulandı' diye konuştu. Şehiriçi ulaşım konularının da incelendiğini söyleyen Sipahioğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: 'Alanya'da ulaşım sistemini düzene sokacağız. Bazı beldelerin halk otobüsleri ruhsatsız çalışıyor. Bu konuda gerekli çalışmaları başlattık. Bu otobüsler denetlenecek ve gerekli görüldüğü takdirde gereken işlemler yapılacak. Tüm uyarılarımıza rağmen hala etiket konusunda gerekli özeni göstermeyen esnafımız var. Alışveriş güvenliğini sağlamak zorundayız. Çığırtkanlık mevzusunda ise denetimlerimiz sürüyor. Belediyemiz sadece ceza veren bir kurum değildir. Ancak uyarılarımızı dikkate almayan esnafımız olursa cezai işlemlerimiz devam edecektir.'

Kaynak:Adem TEKİN / ANTALYA
DenizHaber.Com
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2004 Deniz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0544 880 87 87 | Haber Scripti: CM Bilişim