• BIST 1.351,590
  • Altın 495,22
  • Dolar 8,5800
  • Euro 10,0850
  • İstanbul 26 °C
  • Ankara 28 °C
  • İzmir 32 °C
  • Antalya 29 °C
  • Muğla 28 °C
  • Çanakkale 28 °C

Bodrum Marina cıvıl cıvıl

Bodrum Marina cıvıl cıvıl
D-Marin'de teknelerin ve çevrenin görünümü etkileyici. Restoranlar pırıl pırıl. Fiyatları da benzer yerlere göre makul. Bunun için her akşam Bodrum Marina çok canlı.
BODRUM MARİNA CIVIL CIVILBodrum'da eskiden sadece şehir içinde bir marina vardı. Sonra Turgutreis'te Filiz Şahenk D-Marin'i, Yalıkavak'ta Cefi Kamhi Port Marin'i yaptı. Şehir içinde, eski "Karada" olan marinayı şimdilerde Doğan Grubu işletiyor. Şu günlerde Bodrum'un marinaları cıvıl cıvıl. Bodrum Marina'da yat yarışları var. Turgutreis D Marin'de plaj açıldı.Marinalar sadece yatlara bağlanma imkanı sağlamıyor, marina içindeki tesisler, mağazalar, lokantalar teknesi olmayan yerli ve yabancı turiste de hizmet veriyor.

Yabancılar caz müziği yapıyorBodrum'da hayat liman çevresine kaydı
Bodrum'da şimdilerde hayat liman çevresine kaydı. Bodrum Marina'nın içindeki dükkanlar, kahveler ve lokantalar cazibe merkezi oldu. Bodrum şehrinde yaşayanlar yürüyerek geliyor, çevrede yaşayanlar akşamüzeri gezmeye, kahve içmeye, lokantaya geliyor. Marinada ünlü yabancı markaların mağazalarının yanında Bodrumlu sanatçı Yücel Erkal'ın tasarımlarının satıldığı mağaza var. Ersin ve Cahit Özuslu'nun antika, özgün, antika gümüş ve altın takılar sattığı mağaza ile Mudo'nun "her şey" sattığı mağazayı da saymak lazım.

Yabancılar caz müziği yapıyor
Küçük kahvelerde akşamüzeri canlı müzik yapılıyor.Marinanın ucundaki büyük lokantayı da denizci Şenkal Öztüzün işletiyor. Şenkal Öztüzün yıllardır metruk durumda olan, işletilemeyen tesisi bir bütünlük içinde yeniden yapılandırdı. Eski yat kulübünün olduğu bölüm genişletildi. Çatıda manzaralı bir açık hava lokantası açıldı. Binanın bir bölümü İtalyan lokantası haline getirildi. Bahçede açık havada oturmak için düzenlemeler yapıldı.
Bu yıl haziran başından itibaren kasım ayına kadar 15'er günlük devrelerle yabancı müzisyenler getiriliyor. Yabancılar caz müziği yapıyor. Şimdilerde Habano Son grubu sahne alıyor. Ağustos başından itibaren Modera Limpa grubu müzik yapacak. Bu grup Küba müziği yapıyormuş. İlk defa çıktıkları Avrupa turnesinde Bodrum'a da uğrayacaklarmış. Çarşamba ve cumartesi akşamları saat 23.00'ten sonra Neco söylüyor. Neco bu yıl Bodrum'da büyük ilgi görüyor. Marina Yat Kulübü'nde müzik dinlemek için mutlaka yemek yemeye gerek yok. Bir kadeh yerli veya yabancı içki içerek müziğin zevkini paylaşmak da mümkün. Şenkal Öztüzün mutfağa da önem veren bir işletmeci. Yat kulübünün, terasın ve İtalyan lokantasının ayrı ayrı mutfakları var. Her mutfak özel yemekler hazırlıyor. Servis düzgün. Marinadaki teknelerin ve çevrenin görünümü etkileyici. Tesisler pırıl pırıl. Fiyatlar benzer yerlere göre makul. Bunun için her akşam Bodrum Marina cıvıl cıvıl.Kaynak:Ali Rıza Kardüz-MilliyetDenizHaber.Com
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2004 Deniz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0544 880 87 87 | Haber Scripti: CM Bilişim