Edinilen bilgiye göre, Fethiye İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, bir grup düzensiz göçmenin yurt dışına çıkacağı bilgisi üzerine çalışma başlattı.
Ekipler, Faralya Mahallesi'nden bir grup düzensiz göçmenin yurt dışına çıkacağı bilgisi üzerine harekete geçti. Yapılan takibin ardından Cennet Koyu'nda bir tekneye binen Afganistan, Irak, İran, Suriye, Pakistan ve Bangladeş uyruklu 254 göçmen yakalandı.
Sahil güvenlik botuna alınarak karaya çıkarılan 254 düzensiz göçmen, İlçe Jandarma Karakol Komutanlığına götürüldü. Göçmenler, işlemlerin ardından İl Göç İdaresi Müdürlüğü’ne teslim edilecek.
Öte yandan, organizatörlerin yakalanması için çalışma başlatıldığı bildirildi.
DENİZ HABER AJANSI