Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri, Dikili ilçesi Madra Çayı açıklarında lastik bot içerisinde bir grup düzensiz göçmen olduğu bilgisinin alınması üzerine harekete geçti.
Yunanistan unsurlarınca Türk karasularına geri itildiği belirlenen lastik bot içerisindeki 31 düzensiz göçmen, görevlendirilen Sahil Güvenlik botu tarafından kurtarıldı.
Karaya çıkartılan göçmenler sağlık kontrolleri ve yapılan işlemlerin ardından İl Göç İdaresi Müdürlüğü’ne teslim edildi.
DENİZ HABER AJANSI