• BIST 2.390,79
  • Altın 915.63
  • Dolar 15.5977
  • Euro 16.3113
  • İstanbul 14 °C
  • Ankara 11 °C
  • İzmir 17 °C
  • Antalya 19 °C
  • Muğla 17 °C
  • Çanakkale 15 °C

Türk ve dünya denizcileri, ALTIN ÇIPA'da buluştu

Türk ve dünya denizcileri, ALTIN ÇIPA'da buluştu
11. Uluslararası Altın Çıpa Denizcilik Başarı Ödülleri, 2 Eylül gecesi İstanbul Ataköy Sheraton Otelinde gerçekleşen muhteşem bir törenle sahiplerini buldu.

11. Uluslararası Altın Çıpa Denizcilik Başarı Ödülleri, 2 Eylül gecesi İstanbul Ataköy Sheraton Otelinde gerçekleşen muhteşem bir törenle sahiplerini buldu.

Deniz Haber Ajansı tarafından bu yıl 11.’si düzenlenen Uluslararası Altın Çıpa Denizcilik Başarı Ödülleri Töreni’ne Uluslararası Denizcilik Örgütü (IMO) Deniz Güvenliği Komite Başkanı (MEPC) Büyükelçi Arsenio Dominquez, Uluslararası Seyir Yardımcıları ve Fener Otoriteleri Birliği (IALA) Genel Sekreteri Francis Zachariae, Uluslararası Uyduyla Haberleşme Örgütü (IMSO) Başkanı Moin Uddin Ahmed, Uluslararası Petrol Kirliliği Tazmin Fonu (IOPC Fund) Direktörü Jose Maura Barandiaran, Avrupa Birliği Gezi Tekneleri Örgütü (EBA) Başkan Vekili Giancarlo Olimbo, Uluslararası Denizcilik Örgütü Afrika Bölgesi Daire Başkanı William Azuh'un da bulunduğu uluslararası örgütlerin temsilcileri ve IMO Üyesi ülkelerin üst düzey yetkilileri birlikte Malta, Panama, Gürcistan, İran, İtalya, Danimarka, İngiltere, Nijerya, Malezya, Yunanistan, Bangladeş, İspanya ve Azerbaycan'dan üst düzey katılım sağlandı.

Türk denizcilik sektöründen, İMEAK Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Metin Kalkavan, Türk Armatörler Birliği Başkanı Ahmet Bedri İnce, Türkiye Denizcilik Sektörü Meclis Başkanı Erol Yücel, GEMİMO Başkanı Feramuz Aşkın, Gemi ve Yakıt İkmalcileri Derneği Başkanı Ali Deniz Eraydın, İTÜ DEFAV Başkanı Bülend Temur, Türkiye Denzicilik Federasyonu Başkanı Erkan Dereli, TURMEPA Başkanı Şadan Kaptanoğlu, Denizder Başkanı Abdullah Demirdöven, İMEAK DTO İzmir Şube Başkanı Yusuf Öztürk, İMEAK DTO Marmaris Şube Başkanı Hasan Mengi, Türkiye Gemi İnşa Sanayicileri Birliği Başkan Vekili Bilgehan Bayramoğlu ve Yönetim Kurulu Üyeleri, İMEAK Gemi Sanayicileri Derneği Başkanı Ziya Gökalp başta olmak üzere, Türk denizcilik sektörü tam kadro Altın Çıpa Töreni'ne katılırken, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı adına ise Deniz Ticareti Genel Müdürlüğü Uluslararası İlişkiler Daire Başkanı Emre Dinçer hazır bulundu.

Sunuculuğunu Savaş Karakaş ve Defne Sarısoy’un üslendiği ve Sinema Senfoni Orkestrası’nın sahne aldığı bu görkemli gecede, Türkiye Denizcilik Sektörü Meclis Başkanı Erol Yücel’in başkanlığında bir araya gelen 19 kişilik Altın Çıpa Jüri Heyeti tarafından belirlenen 8 kategoride 20 kişi, kurum ve kuruluş ‘Altın Çıpa’ ile ödüllendirildi.  

CANPOLAT: 180 ÜLKENİN DENİZCİLERİNİ İSTANBUL'A GETİRDİK

Deniz Haber Ajansı Genel Yayın Yönetmeni Recep Canpolat'ın açılış konuşmasını yaptığı gecede, “15 Temmuz’da gerçekleştirilen darbe girişimi sonrası bu yıl 11’ncisini düzenlediğimiz Altın Çıpa Denizcilik Başarı Ödülleri Töreni’ni yapıp yapmama konusunda arkadaşlarımızla birlikte toplantı yaptığımız zaman 11. Altın Çıpa Denizcilik Başarı Ödülleri Töreni’nin bir kat daha önemli hale geldiğini fark ettik. Çünkü biz 10 yılda 180 ülkenin denizcilik otoritesini ve denizcilik idaresini İstanbul’a getirmiştik. Özellikle 15 Temmuz gecesi yaşanan hadisesinin cereyan etmesiyle birlikte dünyanın değişik yerlerinde veya ağırlıklı olarak Avrupa’dan, Türkiye’ye gidilmemesi noktasında propagandalar yapılıyordu. Biz bu organizasyonu yaparken uluslararası örgütlerin temsilcilerine gönderdiğimiz davetiyelere hep olumlu cevap verildiği gördük. Bu organizasyon ile birlikte şunu görmüş olduk ki; dünyanın her yerinden insanlar, İstanbul'a geldiler çünkü bizlere ve ülkemize güveniyorlar. Ülkemizin istikrarının devamı noktasında denizci dostlarımız bizlere çok büyük destek oldular. Katılımcılara sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

EROL YÜCEL: ALTIN ÇIPA TÖRENİ BİR KÖPRÜDÜR

Daha sonra kürsüye gelen Türkiye Denizcilik Sektörü Meclis Başkanı ve Altın Çıpa  Jüri Heyeti Başkanı Erol Yücel, Altın Çıpa denizcilik organizasyonunun Türkiye ve uluslararası denizcilik örgütleri arasında bir köprü oluşturduğuna değinerek, 15 Temmuz’da yaşanan girişim sonrasında bu yıl ki Altın Çıpa’nın daha da önemli hale geldiğini vurguladı. Erol Yücel sözlerine şöyle devam etti; ‘’Demokrasiye inanmış bu ilkenin parlamentosu alçaklar tarafından bombalandı. Türkiye’nin ikinci büyük problemi ise Güneydoğu’da yaşanmaktadır.’’ diyerek devam eden Yücel, ‘’Bu yaşanan olaylar dünyada ülkemiz hakkında olumsuz bir görüntü vermektedir. Bu ortamda yabancılar turistler Türkiye’ye gelmekten imtina etmektedir. Böyle bir ortamda bizleri yalnız bırakmayan, bu etkinliğimize gelerek bizlere destek olduğuna inandığımız yabancı dostlarımıza özellikle teşekkür ediyorum. Ayrıca bu organizasyonun mimarı olan Deniz Haber Ajansı Genel Yayın Yönetmeni Recep Canpolat’ı da emeğinden ötürü kutluyorum. Kendisinin ülkemize hizmet ettiğine inanıyorum. Sağolsun varolsun" dedi.

METİN KALKAVAN: ALTIN ÇIPA BİR DÜNYA MARKASIDIR

Türk denizcilik sektörünün çatısı konumunda bulunan İMEAK Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Metin Kalkavan, Altın Çıpa Denizcilik Başarı Ödülleri'nin uluslararası bir marka haline geldiğini ve 11 senede büyük mesafe kaydettiği belirterek şunları söyledi; "Herhalde bizim bu organizasyonumuza katılan yabancı sayısı 15 Temmuz’dan sonra üst düzeyde ülkemizi ziyaret edenlerin toplamından fazladır. Denizciliğin farkı da burada. Özellikle yurtdışından gelmiş olan misafirlerimize teşekkür ediyoruz. 15 Temmuz gecesini ilklerinin yaşandığı bir girişim oldu. Bizler birçok şey gördük, fakat gördüklerimiz içinde böylesi hiç yaşanmadı. Whatsapp ile başlayan bir darbe girişimi Facetime ile söndürüldü. Çok zor günlerden geçiyoruz. Fakat bir o kadar da hayırlı günlerden geçiyoruz. Belki bu günlerde kaybediyor gibi gözüküyoruz fakat geleceği kurtardık. Şuan için ekonomik kazanımının hiç bir önemi yok. Önemli olan toptan ülke olarak kazanmamız. Bizler vatan varsa varız. Sayın Cumhurbaşkanımız, bizleri uyandırdı. Gün gelecek ve iyi ki bu darbe girişimi Recep Tayyip Erdoğan varken olmuştu diyeceğiz. Dünyanın hiçbir yerinde böyle bir girişim olduğunda ekonomisi alt üst olmamış hiçbir ülke bulamazsınız’’ dedi.

Son gelen ekonomik göstergelere bakıldığında ülkeyi parlak bir gelecek beklediğini belirten Kalkavan, ‘’Yaşanan girişim karşısında başta Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımız olmak üzere herkes üzerine düşen görevi fazlasıyla yaptı. Bunun yanında medyamız muhteşemdi. Tüm bunlarla gurur duymamız gerekir. Atatürk’ün başlattığı, Özal ile ortaya çıkan ve Recep Tayyip Erdoğan ile devam eden  özgüven, yatırımcılık ve koşma tekrar ortaya çıktı. Bu olay farkında olmadan Türk milletini tekrar şarj etti. Biz denizciler genelde piyasaları, şartları konuşuruz ama bugün geldiğimiz noktada önceliğimiz daha farklı. Ülkemiz parçalanma riskinden dönmüştür. Şimdi birlikte çalışma zamanı. Hep beraber muhalefeti ve iktidarıyla şimdi koşma zamanı’’ dedi.

Denizciliğin ülkenin dışarı açılan çıkış kapıları olduğuna vurgu yapan İMEAK Deniz Ticaret Odası Başkanı Metin Kalkavan, ‘’Bugün en gurur verici hadisemiz denizcilikte yetişmiş eleman gücümüz hiçbir sektörümüzde yok. Denizde oluşmuş olan kalifiye eleman kalitesi muazzam. Muhteşem bir denizcilik eğitimi yatırımımız var. Ve gittikçe de büyüyoruz. Kendi ülkemizi aşıyoruz. Bu açıdan bakarsak küçük gibi görünüyor fakat Türkiye’nin tarım dışında en büyük sektörü biziz. Bu açıdan tüm sektörle gurur duyuyoruz.  Yabancı otoritelerin böyle gecelerde aramızda olması çok önemli. Bu gece burada olan yabancı dostlarımıza, teşekkür ediyoruz. Altın Çıpa organizasyonun ev sahibi olan Recep Canpolat’a İMEAK Deniz Ticaret Odası ve ülkemiz adına çok teşekkür ediyoruz’’ diye konuştu.

VASSALO: RECEP CANPOLAT DENİZCİLİK SEKTÖRÜNE BÜYÜK KATKI SAĞLIYOR

Altın Çıpa Denizcilik Başarı Ödülleri Töreni'ne Malta adına katılan IMO Malta Temsilcisi Büyükelçi Carmel Vassalo, törende yaptığı konuşmada, Deniz Haber Ajansı Genel yayın Yönetmeni Recep Canpolat'ın dünya denizcilik sektörüne büyük katkı sağladığını belirterek, "Bu gece yapılan Altın Çıpa Töreni muhteşem bir organizasyondur. Bizleri Türk denizcilik sektörü ile buluşturan sevgili dostum Recep Canpolat'a sonsuz teşekkür ediyorum" dedi.

DOMINQUEZ: CANPOLAT, BİZLERE MÜTHİŞ BİR GECE YAŞATTI

Uluslararası Denizcilik Örgütü Deniz Çevresi Koruma Komitesi (IMO-MEPC) Başkanı Büyükelçi Arsenio Dominquez, Altın Çıpa Denizcilik Ödülleri Törenine bu sene ikinci kez katıldığını belirterek; "Recep Canpolat bizi davet ettiği zaman tereddütsüz olarak katılacağımı belirttim. Muhteşem bir organizasyon olduğunu bildiğim için İstanbul'a yeniden gelmek beni heyecanlandırdı. Recep Canpolat, Türk denizcileri ile dünya denizcileri arasında köprü olacak bir organizasyonu icra ediyor. Kendisine sonsuz teşekkür ediyorum" diye konuştu.

BARANDIARAN: ALTIN ÇIPA MUHTEŞEM BİR ORGANİZASYON

Uluslararası Petrol Kirliliği Tazmin Fonu (IOPC Fund) Direktörü Jose Maura Barandiran, Altın Çıpa Denizcilik Ödülleri Töreninde olmaktan büyük onur duyduğunu belirterek, "Türkiye'nin güvenli bir ülke olduğunu biliyorum. Onun için eşim ile geldim. Altın Çıpa Töreninde olmaktan büyük onur duyuyorum. Recep Canpolat'a teşekkür ediyorum. Sevgili arkadaşım ve dostum Canpolat, denizcilik sektörü için çok güzel şeyler yapıyor" dedi.

OLIMBO: OLUMSUZ PROPAGANDALARDAN ETKİLENMEYİZ

Avrupa Birliği Gezi Tekneleri Örgütü (EBA) Başkan Vekili ve İtalya eski IMO Temsilcisi emekli Amiral Ginacarlo Olimbo, Altın Çıpa Denizcilik Ödülleri Töreni'nde olmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirterek, "Altın Çıpa Töreni aleyhinde yapılan propagandalar bizi etkilemez. Bu propagandayı yıllardır yapıyorlar. Ancak biz hem Altın Çıpa Töreni'ni, hem de Recep Canpolat'ı çok iyi tanıyoruz. Bunu yapanlar, Recep Canpolat'a değil, ülkelerine zarar veriyorlar. Türk denizcileri dünya denizcilik sektöründe bir marka olmuş ve Denizcilik Oskarı olarak kabul edilen Altın Çıpa Töreni ile gurur duymalılar. Uluslararası Denizcilik Örgütü'nün eski Genel Sekreteri Eftihimios Mitropolulos Altın Çıpa Töreni'nin DENİZCİLİK OSKARI olduğunu, tüm dünyaya deklare etti. Sevgili arkadaşım Recep Canpolat yılmadan bu organizasyonu yapmaya devam etmelidir" dedi.

AZUH: ALTIN ÇIPA MÜKEMMEL BİR ORGANİZASYON

Uluslararası Denizcilik Örgütü (IMO) Afrika Bölgesi Daire Başkanı William Azuh, Altın Çıpa Denizcilik Ödülleri Töreni'nin mükemmel bir organizasyon olduğunu belirterek, " Recep Canpolat ve Deniz Haber Ajansı'nı kutluyorum. Bir gün önce yapılan tanışma yemeği ve daha sonra Boğaz ve Adalar turu İstanbul'un ve Türkiye'nin tanıtımı konusunda Türkiye'ye büyük katkı sağladığını düşünüyorum. Altın Çıpa gecesi kusursuz bir organizasyon olarak öne çıktı. Gelecek sene davet alırsam, sevinerek geleceğim" dedi.

DIXON: DÜNYADA ÖNE ÇIKAN BİR ORGANİZASYON

WISTA-UK eski Başkanı Maria Dixon, Altın Çıpa Denizcilik Ödülleri Töreni'nin dünya denizcilik sektöründe öne çıkan önemli bir organizasyon olduğunu söyledi. Maria Dixon "Dünya denizcilik sektöründe devam eden global krizden dolayı bir çok uluslararası toplantılar iptal edilirken, Altın Çıpa'nın başarılı bir şekilde devam etmesi kutlanacak ve takdir edilecek bir olaydır. Recep Canpolat'nın gerçekleştirdiği Altın Çıpa Töreni, dünya denizcilik endüstrisinde beğeniyle söz ediliyor. Geçen hafta Panama'da bir toplantıya katıldığımda Altın Çıpa Töreni'ne gideceğimi söylediğim de Törenle ilgili bir çok isim memnuniyetle bahsediyordu. Altın Çıpa Töreni, Türkiye sınırlarını aşmış, dünyaya mal olmuş bir organizasyondur. Recep Canpolat'ı tebirk ediyorum" ifadelerini kullandı.

RAHIMOV: AZERBAYCAN DEVLETİ BURADA HER ZAMAN OLACAKTIR

Azerbaycan adına Altın Çıpa Denizcilik Başarı Ödülleri Töreni'ne katılan Azerbyacan Devlet Denizcilik İdaresi 1. Başkan Yardımcısı Ehtiram Rahimov, dünya denizcilik sektörünün yoğun katılımını görmekten mutlu olduğunu belirterek şunları söyledi; "Azerbaycan Devleti'nin Temsilcisi olarak Altın Çıpa Törenlerinde olmaktan memmun oldum. Azerbaycan, bu törenlere her zaman katılacaktır. Organizasyonu çok başarılı buldum. Recep Canpolat'ı kutluyorum" dedi.

toren_bbb.jpg

11. ULUSLARARASI ALTIN ÇIPA DENİZCİLİK BAŞARI ÖDÜLLERİ

ALTIN ÇIPA BAŞARI PLAKETİ

INOVASYON ÖDÜLÜ: AYDEN MARINE YAZILIM GEMİ MÜH. SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.

ÖDÜLÜ ALAN : AYÇIN ÖZSAKABAŞI - GENEL MÜDÜR

ÖDÜLÜ VEREN: RECEP CANPOLAT - DENİZ HABER AJANSI GENEL YAYIN YÖNETMENİ

ARMATÖRLÜK VE GEMİ İŞLETMECİLİĞİ KATEGORİSİ

1 - KURUYÜK GEMİ İŞLETMECİLİĞİ: MARINSA DENİZCİLİK A.Ş.   

ÖDÜLÜ ALAN : CEMİL GÜCÜYENER - GENEL MÜDÜR

ÖDÜLÜ VEREN: FRANCİS ZACHARIAE - IALA GENEL SEKRETERİ

2 - KONTEYNER GEMİ İŞLETMECİLİĞİ: ELKENZ DENİZCİLİK NAKLİYAT VE TİC. LTD. ŞTİ.

ÖDÜLÜ ALAN : UFUK ÇULHA - GENEL MÜDÜR YARDIMCISI

ÖDÜLÜ VEREN: ŞADAN KAPTANOĞLU - TURMEPA YÖNETİM KURULU BAŞKANI

3 - TANKER GEMİ İŞLETMECİLİĞİ: DİTAŞ DENİZ İŞLETMECİLİĞİ VE TANKERCİLİĞİ A.Ş.

ÖDÜLÜ ALAN : BİLGE BAYBURTLUGİL - GENEL MÜDÜR

ÖDÜLÜ VEREN: ALİ AKBAR MARZBAN - İRAN İSLAM CUMHURİYETİ ULAŞTIRMA BAKANLIĞI DIŞ İLİŞKİLER GENEL MÜDÜRÜ

4 - ULUSLARARASI RO-RO TAŞIMACILIĞI:  UN RO-RO İŞLETMELERİ A.Ş.

ÖDÜLÜ ALAN : JAN DEVRİM - UN RO-RO GENEL MÜDÜR YARDIMCISI

ÖDÜLÜ VEREN: ARSENIO DOMINQUEZ - IMO MEPC BAŞKANI

5 - KABOTAJ HATTI RO-RO VE FERİBOT İŞLETMECİLİĞİ: İSTANBUL DENİZ OTOBÜSLERİ A.Ş.

ÖDÜLÜ ALAN : HASAN ÜSTÜNDAĞ - GENEL MÜDÜR YARDIMCISI

ÖDÜLÜ VEREN: JOSE MAURO BARANDIARAN - IOPC FUND DİREKTÖRÜ

GEMİ VE YAT İNŞA VE YAN SANAYİ KATEGORİSİ

6 - GEMİ İNŞA TESİSLERİ: SEDEF GEMİ İNŞAAT A.Ş

ÖDÜLÜ ALAN : ORKUN KALKAVAN TURKON HOLDING YÖNETİM KURULU ÜYESİ

ÖDÜLÜ VEREN: ANDRES GREGORIO NUNEZ - PANAMA İSTANBUL BAŞKONSOLOSU

7 - YAT İNŞA TESİSLERİ: AĞANLAR TERSANESİ PAZARLAMA TİC. VE SAN. A.Ş.

ÖDÜLÜ ALAN : ERDEM AĞAN - GENEL MÜDÜR

ÖDÜLÜ VEREN: AHMET BEDRİ İNCE - TÜRK ARMATÖRLER BİRLİĞİ BAŞKANI

8 - GEMİ İNŞA YAN SANAYİ KURULUŞLARI: ABS PV ENDÜSTRİYEL VALF SAN. VE TİC. A.Ş.

ÖDÜLÜ ALAN : ATİLLA ÇİFTÇİGÜZELİ - GENEL MÜDÜR

ÖDÜLÜ VEREN: CARMEL VASSALLO - MALTA IMO DAİMİ TEMSİLCİSİ

9 - YAT İNŞA YAN SANAYİ KURULUŞLARI: BİLGİN DENİZCİLİK SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.

ÖDÜLÜ ALAN : BİLAL BİLGİN - GENEL MÜDÜR

ÖDÜLÜ VEREN: MARIA DIXON - WISTA UK ESKİ BAŞKANI

LİMAN VE MARİNA İŞLETMECİLİĞİ KATEGORİSİ

10 - LİMAN İŞLETMELERİ KURULUŞLARI: SAFİ DERİNCE ULUSLARARASI LİMAN İŞLETMECİLİĞİ A.Ş.

ÖDÜLÜ ALAN : HAKAN SAFİ - YÖNETİM KURULU BAŞKANI

ÖDÜLÜ VEREN: EHTIRAM RAHIMOV - AZERBAYCAN DEVLET DENİZCİLİK İDARESİ 1. BAŞKAN YARDIMCISI

11 - MARİNA İŞLETMELERİ KURULUŞLARI: ATAKÖY MARİNA VE YAT İŞLETMELERİ A.Ş

ÖDÜLÜ ALAN : SÜHEYL DEMİRTAŞ - ATAKÖY MARİNA GENEL MÜDÜRÜ

ÖDÜLÜ VEREN: GIANCARLO OLIMBO - EBA BAŞKAN VEKİLİ

GEMİ ACENTA KATEGORİSİ

12 - DÜZENSİZ SEFER YAPAN GEMİ ACENTA ŞİRKETLERİ:  CERRAHGİL DENİZCİLİK NAK. VE TİC. A.Ş.

ÖDÜLÜ ALAN : EŞREF CERRAHOĞLU - YÖNETİM KURULU BAŞKANI

ÖDÜLÜ VEREN: MOUN UDDIN AHMED - IMSO GENEL DİREKTÖRÜ

13 - DÜZENLİ SEFER YAPAN GEMİ ACENTA ŞİRKETLERİ:  MSC GEMİ ACENTELİĞİ A.Ş

ÖDÜLÜ ALAN : BARIŞ DİLEK - GENEL MÜDÜR

ÖDÜLÜ VEREN: KANAGALINGAM SELVARASAH - MALEZYA IMO DAİMİ TEMSİLCİSİ

LOJİSTİK KATEGORİSİ

14 - LOJİSTİK VE İKMAL İŞLETMELERİ: ARKAS PETROL ÜRÜNLERİ VE TİCARET A.Ş.

ÖDÜLÜ ALAN : UFUK ERİNÇ - GENEL MÜDÜR

ÖDÜLÜ VEREN: DURMUŞ ALİ TORLAK - 22. VE 23. DÖNEM MHP İSTANBUL MİLLETVEKİLİ

YATIRIM ÖDÜLÜ

15 - ULUSLARARASI YATIRIM ÖDÜLÜ:  YILPORT HOLDİNG A.Ş

ÖDÜLÜ ALAN : YÜKSEL YILDIRIM - YÖNETİM KURULU BAŞKANI

ÖDÜLÜ VEREN: ARSENİO DOMİNQUEZ - IMO-MEPC BAŞKANI

GEMİ SİGORTA KATEGORİSİ

16 - TEKNE MARİNA SİGORTASI:  ANADOLU SİGORTA A.Ş.

ÖDÜLÜ ALAN : MURAT IŞIKLI - ANADOLU SİGORTA HASAR MÜDÜRÜ

ÖDÜLÜ VEREN: SPYRIDON NIKITAKIS - YUNANİSTAN ESKİ IMO TEMSİLCİSİ

17 - P&I SİGORTASI: TÜRK P&I SİGORTA A.Ş.

ÖDÜLÜ ALAN : ARET TAŞÇIYAN - YÖNETİM KURULU BAŞKANI

ÖDÜLÜ VEREN: EROL YÜCEL - TÜRKİYE DENİZCİLİK SEKTÖRÜ MECLİS BAŞKANI

ALTIN ÇIPA ÖZEL ÖDÜLLERİ

18 - YAŞAM BOYU BAŞARI ÖDÜLÜ: M. FARUK ÜRKMEZ

ÖDÜLÜ ALAN : MUAMMER FARUK ÜRKMEZ

ÖDÜLÜ VEREN: WILLIAM AZUH - IMO AFRİKA MASASI DAİRE BAŞKANI

19 - 15 TEMMUZ DEMOKRASİ ÖDÜLÜ: CNN TÜRK TELEVİZYONU

ÖDÜLÜ ALAN : ERDOĞAN AKTAŞ - GENEL YAYIN MÜDÜRÜ

ÖDÜLÜ VEREN: METİN KALKAVAN - İMEAK DENİZ TİCARET ODASI YÖNETİM KURULU BAŞKANI

DENİZ HABER AJANSI

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2004 Deniz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0544 880 87 87 | Haber Scripti: CM Bilişim