Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri, Urla ilçesi açıklarında lastik bot içerisinde bir grup düzensiz göçmen olduğu bilgisinin alınması üzerine harekete geçti. Lastik bot içerisinde yasa dışı yollarla yurt dışına çıkmak istediği belirlenen 30 düzensiz göçmen, görevlendirilen Sahil Güvenlik botu tarafından yakalandı.
Ekipler, Dikili ilçesi açıklarında fiber tekne içerisinde bir grup düzensiz göçmen olduğu bilgisinin alınması üzerine çalışma başlattı. Yunanistan unsurlarınca Türk kara sularına geri itildiği tespit edilen en fiber tekne içerisindeki 8 düzensiz göçmen, görevlendirilen Sahil Güvenlik botu tarafından kurtarıldı.
Karaya çıkartılan göçmenler, sağlık kontrolü ve işlemlerinin ardından İl Göç İdaresi Müdürlüğü’ne teslim edildi.
DENİZ HABER AJANSI