Dinamitle balık avlayanlar hem kendine hem de balıklara zarar veriyor Mersin’in Aydıncık İlçe Tarım Müdürü Ahmet Ömer Kahyaoğlu, ilçelerinde 30’a yakın vatandaşın dinamitle kaçak avlanırken, ellerini kaybettiklerini söyledi. Dinamitle avlananların kendilerinin yanı sıra deniz canlılarına büyük zarar verdiğini belirten Kahyaoğlu,”Atılan dinamitler balık yumurtalarına ve yavrularına zarar veriyor. Nesillerinin tükenmesine neden oluyor. Ayrıca dinamit atanlar da bu işten zarar görüyor. İlçemizde 30’a yakın kişi bu yüzden sakat kalmış durumda.” dedi. 71 yaşındaki Mehmet Yılmaz, 23 yaşında iken dinamit atarken sağ elini bileğinden kaybettiğini ve çok pişman olduğunu belirterek, “Dinamit balıklara da bize de zarar veriyor. Çok pişmanım. Şimdiki aklım olsaydı yapmazdım. Balıkçılar bu yolla balık avlamasın. Hem kendimize hem de balık nesline zarar veriyoruz.” diye konuştu. (Zaman Gazetesi 18.04.2005 Ümit Pıtır Mersin )
Dinamitle Av Herkese Zararlı
![Dinamitle Av Herkese Zararlı](https://www.denizhaber.net/d/news/605.jpg)
Mersin’in Aydıncık İlçe Tarım Müdürü Ahmet Ömer Kahyaoğlu, ilçelerinde 30’a yakın vatandaşın dinamitle kaçak avlanırken, ellerini kaybettiklerini söyledi.
SON EKLENEN GALERİLER
Diğer Haberler
![Yüzer üretim tesisi 2026'da Karadeniz'de üretime başlayacak](https://www.denizhaber.net/d/news_t/201366.jpg)
![Honda Marine dıştan takmalı deniz motorları, Migros’larda satışa sunuldu](https://www.denizhaber.net/d/news_t/201360.jpg)
![Tayvan'da, yük gemisi 9 kişilik mürettebatıyla battı!](https://www.denizhaber.net/d/news_t/201354.jpg)
![Avustralya'da 55 yıl önce batan yük gemisinin enkazına ulaşıldı](https://www.denizhaber.net/d/news_t/201352.jpg)
ÇOK OKUNANLAR
“Gemi içinde gemi” konsepti ile MSC Splendida
Dünyada tek! Denizaltı yüzer havuzu intikal seyrine başladı
MSC'den 55 milyon euroluk turizm geliri müjdesi
5. Bosphorus Ship Brokers Dinner, İstanbul’da yapıldı
12345678
Tüm Hakları Saklıdır © 2004 Deniz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0544 880 87 87 | Haber Scripti: CM Bilişim
Tel : 0544 880 87 87 | Haber Scripti: CM Bilişim