İTÜ Gemi İnşa AB proje 3. oldu
![İTÜ Gemi İnşa AB proje 3. oldu](https://www.denizhaber.net/d/news/3141.jpg)
İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Gemi İnşaatı ve Deniz Bilimleri Fakültesi öğrencileri, AB 6. Çerçeve Programı kapsamında "Avrupa Birliği Proje Yarışması"nda üçüncü oldu.
İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Gemi İnşaatı ve Deniz Bilimleri Fakültesi öğrencileri, "Avrupa Birliği Proje Yarışması"nda üçüncü oldu.AB 6. Çerçeve Programı kapsamında ilk kez düzenlenen yarışmaya, İTÜ'den Yasemin Usal başkanlığında Hakan Şen, Serdar Mete ve Fuzuli Ağrı Akçay adlı öğrenciler, Yrd. Doç. Dr. Şebnem Helvacıoğlu'nun danışmanlığında tasarladıkları "Su üstü ve altı yat", "200 metrelik trimaran tipi barge taşıyıcı", "Yüksek hızlı 'multihull' feribot" ve "Açık deniz yüzer kumarhane" olmak üzere 4 projeyle başvurdu. Birinciliği Alman, ikinciliği Norveçli üniversite öğrencilerinin kazandığı yarışmada, İTÜ'lü öğrencilerin "Su üstü ve altı yat" projesi üçüncü oldu.DenizHaber.Com
SON EKLENEN GALERİLER
Diğer Haberler
![Yüzer üretim tesisi 2026'da Karadeniz'de üretime başlayacak](https://www.denizhaber.net/d/news_t/201366.jpg)
![Honda Marine dıştan takmalı deniz motorları, Migros’larda satışa sunuldu](https://www.denizhaber.net/d/news_t/201360.jpg)
![Tayvan'da, yük gemisi 9 kişilik mürettebatıyla battı!](https://www.denizhaber.net/d/news_t/201354.jpg)
![Avustralya'da 55 yıl önce batan yük gemisinin enkazına ulaşıldı](https://www.denizhaber.net/d/news_t/201352.jpg)
ÇOK OKUNANLAR
“Gemi içinde gemi” konsepti ile MSC Splendida
Dünyada tek! Denizaltı yüzer havuzu intikal seyrine başladı
MSC'den 55 milyon euroluk turizm geliri müjdesi
5. Bosphorus Ship Brokers Dinner, İstanbul’da yapıldı
12345678
Tüm Hakları Saklıdır © 2004 Deniz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0544 880 87 87 | Haber Scripti: CM Bilişim
Tel : 0544 880 87 87 | Haber Scripti: CM Bilişim