• BIST 1.419,430
  • Altın 486,56
  • Dolar 8,5750
  • Euro 10,0650
  • İstanbul 21 °C
  • Ankara 17 °C
  • İzmir 24 °C
  • Antalya 25 °C
  • Muğla 22 °C
  • Çanakkale 24 °C

Dokuz Eylül Üniversitesi 201 denizci mezun verdi

Dokuz Eylül Üniversitesi 201 denizci mezun verdi
Dokuz Eylül Üniversitesi Denizcilik Fakültesi’nin 2015-2016 eğitim-öğretim yılı mezuniyet töreni Dokuz Eylül Üniversitesi Tınaztepe Yerleşkesi'nde gerçekleştirildi. Fakülte bu yıl 201 denizci öğrenciyi mezun etti.

Dokuz Eylül Üniversitesi Denizcilik Fakültesi’nin 2015-2016 öğretim yılı mezuniyet töreni 2 Dokuz Eylül Üniversitesi Tınaztepe Yerleşkesinde gerçekleştirildi. Dokuz Eylül Üniversitesi Denizcilik Fakültesi 2015-2016 öğretim yılında Denizcilik İşletmeleri Yönetimi Bölümü’nden 118, Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği Bölümü’nden 50, Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği Bölümü’nden 32 ve Uluslararası Ortak Lisans Programı kapsamında 1 olmak üzere toplam 201 öğrenciyi mezun etti.

Törene, Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Füzün, T.C. Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Tersaneler ve Kıyı Yapıları Genel Müdür Yardımcısı Güven Duran, Gemi Makineleri İşletme Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Başkanı Feramuz Aşkın, İMEAK Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Kpt. Savaş Ercan, İMEAK Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi Yönetim kurulu ve Tören Onur Konuğu Kenan Yalavaç, Dokuz Eylül Üniversitesi Denizcilik Fakültesi Mezunlar Derneği Başkanı Osman Bilgin, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve denizcilik camiasının önde gelen firmalarının yöneticileri katıldı.

Törende ilk olarak Fakülte Birincisi Dokuz Eylül Üniversitesi Denizcilik Fakültesi Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği Bölümü mezunu Necdet Eriş konuştu. Eriş’in konuşmasının ardından Dokuz Eylül Üniversitesi Denizcilik Fakültesi Mezunlar Derneği Başkanı Osman Bilgin mezunlara öğütlerle dolu olan konuşmasını gerçekleştirdi.

Dokuz Eylül Üniversitesi Denizcilik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Güldem Cerit konuşmasına fakülte bünyesindeki eğitim öğretime katkı sağlayan kişi, kurum ve kuruluşlara teşekkürlerini ileterek başladı. Mezunlara yönelik olarak bazı öğütler veren Dekan Prof. Dr. Cerit, denizciliğin ona katılan herkes için başlı başına bir eğitim alanı olduğunu dile getirdi. Asli görevlerinin denizci ülke, denizci millet ülküsünü gerçekleştirmek ve denizcilik biliminin yolundan gitmek olduğunu dile getiren Dekan Prof. Dr. Cerit, bu yıl Dokuz Eylül Üniversitesi Denizcilik Fakültesi olarak 24. mezuniyet törenini gerçekleştirdiklerini ve toplam mezun sayılarının 2125’e ulaştığını bildirdi. Fakülte bünyesinde Denizcilik İşletmeleri Yönetimi, Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği, Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği ve Lojistik Yönetimi Bölümü olarak dört bölüm bulunduğunu ve bu 4 bölüm, 1246 lisans ve 220 lisansüstü öğrencisi ile bölüm ve öğrenci sayısı bakımından Türkiye’nin en büyük Denizcilik Fakültesi olduklarının altını çizen Dekan Prof. Dr. Cerit, tüm katılımcılara teşekkürlerini ileterek konuşmasını sonlandırdı.

GEMİMO başkanı Feramuz Aşkın ise konuşmasında, sektörün tüm iş kollarında istihdam edilebilecek olan mezunlara kariyer yollarında başarılar dileyerek, onların yetişmesinde büyük katkısı olan Dokuz Eylül Üniversitesi Denizcilik Fakültesi’nin tüm hocalarına ve idari personeline teşekkürlerini iletti.

Daha sonra kürsüye çıkan İMEAK Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Kpt. Savaş Ercan mezunlara meslek hayatlarında başarılar dilerken, onlara her zaman çalışkan olmaları gerektiğini öğütledi. Kpt. Ercan tüm katılımcılara teşekkürlerini ileterek konuşmasını sonlandırdı.

Ardından söz alan İMEAK Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi ve Tören Onur Konuğu Kenan Yalavaç, aynı duyguları yıllar önce kendisinin de yaşadığını ve bugün de aynı heyecanı duyumsamanın verdiği mutluluğu anlattığı konuşmasında mezunların sektördeki başarılarına değindi. Bu okulun mezunu olmaktan gurur duyduğunu belirten YALAVAÇ, tüm katılımcılara teşekkür etti.

T.C. Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Tersaneler ve Kıyı Yapıları Genel Müdür Yardımcısı Güven Duran ise konuşmasında, Denizcilik Fakültesi’nin sektör için önemli bireyler ve ülkemiz için iyi yurttaşlar yetiştiren bir kurum olduğunu dile getirdi.

Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Füzün,  Dokuz Eylül Üniversitesi’nin birçok özelliği olduğunu ancak denizci üniversite olma özelliğinin her zaman öne çıktığını belirtti. Denizcilik Fakültesi’nin ülkede denizcilik eğitimi veren kurumların başlıcaları arasında yer aldığını vurgulayan Rektör Prof. Dr. Füzün, mezunlara adalet, çalışkanlık ve hoşgörü duygularını hiçbir zaman yitirmemeleri gerektiğini, Atatürk’ün temel ilkelerine sürekli bağlı kalmayı, bu bağlılığın gereği olarak barışçı olmayı, devrimci olmayı ve daima gelişimden yana olmayı, demokratik laik hukuk devletine ilelebet sahip çıkmayı, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni yaşatma azmini asla kaybetmemeyi öğütlerken mezunlara sonsuz başarılar diledi. Rektör Prof. Dr. Füzün, mezunların gelişmesindeki katkıları sebebiyle ailelerine ve Denizcilik Fakültesi’nin mensuplarına teşekkür ederek sözlerine son verdi.

Ardından dereceye giren öğrencilere belge ve armağanlarının verildi. Dokuz Eylül Üniversitesi Denizcilik Fakültesi Birincisi Gemi Makineleri İşletme Mühendisi Necdet Eriş, ikincisi Deniz İşletmecisi Demir Ali Akyar, üçüncüsü Deniz İşletmecisi İpek Şahin oldu. Fakültede dereceye giren ilk üç öğrenciye Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Füzün tarafından plaket ve armağanlarının verilmesinin ardından bölümlerde ilk üç dereceye giren öğrencilere Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi, Arkas Holding, GEMİMO, DEFMED (DEÜ Denizcilik Fakültesi Mezunlar Derneği), GİSBİR, Deniz Nakliyecileri Derneği, Nemtaş Denizcilik, MEDLOG Gemicilik, İNCE Denizcilik ve Düzgit Gemi Yönetimi İşletmesi temsilcileri armağanlarını verdiler.

2014-2015 döneminde bölümlerden ilk üç derece ile mezun olan öğrenciler aşağıdaki gibi sıralandı:

Denizcilik İşletmeleri Yönetimi Bölümü

Bölüm Birincisi Deniz İşletmecisi Demir Ali Akyat

Bölüm İkincisi Deniz İşletmecisi İpek Şahin

Bölüm Üçüncüsü Deniz İşletmecisi Anıl Ozan Çakmak

Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği Bölümü

Bölüm Birincisi Mühendis Burak Yalın

Bölüm İkincisi Mühendis Hakan Akdemir

Bölüm Üçüncüsü Mühendis Ozan Özbay

Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği Bölümü

Bölüm Birincisi Mühendis Necdet Eriş

Bölüm İkincisi Mühendis Burak Ayvalı

Bölüm Üçüncüleri Mühendis Özgün Yangöz ve Aras Tatlıgül

Törende Fakülte’nin Deniz Ulaştırma ve İşletme Mühendisliği Bölümünde büyük emekleri olan ve 31 Temmuz 2016 günü vefat eden Yrd. Doç. Dr. Kpt. Tevfik Arslan için bir anma gerçekleştirildi. Dekan Prof. Dr. Güldem Cerit, Kpt. Arslan’ın ailesine fakülte adına şükranlarını sundu ve plaketlerini takdim etti.

Törende, Fakülte’de 10 yıl hizmet süresini tamamlayan Yrd. Doç. Dr. Nurser Gökdemir Işık ve İdari Personel Teknisyen Ramazan Kılıçkan’a plaketleri verildi. Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği Bölümü ve Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği Bölümü Bayrak Devir Teslim Töreninin gerçekleştirilmesinin ardından her üç bölümün öğrencilerinin mezuniyet belgeleri dağıtıldı.

Bölüm birincilerinin yaş kütüğüne plaket çakmaları ile devam eden Mezuniyet Töreni programı öğrencilerin keplerini atmaları ile sona erdi.

1-051.jpg2-051.jpg3-053.jpg4-045.jpg5-040.jpg6-030.jpg7-033.jpg8-022.jpg

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2004 Deniz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0544 880 87 87 | Haber Scripti: CM Bilişim