• BIST 8213.76
  • Altın 1647.53
  • Dolar 27.3208
  • Euro 28.7418
  • İstanbul 21 °C
  • Ankara 16 °C
  • İzmir 21 °C
  • Antalya 21 °C
  • Muğla 17 °C
  • Çanakkale 21 °C

Sezgin Baran Korkmaz...

RECEP CANPOLAT

İlginç bir profil.

Ekonomik zorluk yaşayan şirketleri ucuz fiyata satın almasıyla ismini duyurdu. Sahil kentlerinde milyon dolarlık yatlarda tatil yaparken, karaya çıkarak halka lahmacun dağıtan isim olarak magazin basınına yansıdı. Bu arada, Türkiye'nin Robin Hood'u olarak lanse edildi. Kendisini tanıma sürecim dahilinde, zenginden çalan, fakirlere dağıtan İskoç kökenli gerçek bir haydut ve sözde halk kahramanı Robin Hood karakteriyle anılması, tam da üstüne yapıştı.

Baran bey, İskoçlu haydut Robin Hood gibi direkt zenginden gasp eylemine girmese de, aparat kullanması dikkat çekti.

Bir dönem şarkıcı eşine pahalı hediyeler alan Reza Zarrab'ın hayatımıza girdiği gibi tepeden inen Sezgin Baran Korkmaz, Zarrab gibi pahalı hediyeler PR'ın dışına çıkarak, yardım şovlarıyla ikinci sayfa kahramanı olarak aramıza katıldı. Türk basının sevdiği bir karakter haline gelen Sezgin Baran Korkmaz, ABD'li Mormon tarikatı lideri Jacop Kingston ile birlikte Türk vatandaşına geçen ve ismini Lev Aslan Dermen olarak değiştiren, Kaliforniya'da MAFYA LİDERİ olarak tanınan Levon Termendzyan ile olan iş ilişkileriyle gündeme oturdu. Ancak Baran beyin parasının kaynağını soran kimse olmadı, olamadı.

Sezgin Baran Korkmaz ile ilk kez, Washington'da gerçekleşen Türk - Amerikan İş Konseyi'nin (TAİK) Yıllık Genel Kurulu'nda tanışmıştım. 70 bin dolar ödeyerek TAİK'in sponsoru olarak Washington Trump Tower Otel'de gerçekleşen toplantı sonrası, otel lobisinde görüşme imkanım oldu. Yanında Mega Varlık A.Ş. Genel Müdürü Çağlar Şendil ve Noil Energy Yönetim Kurulu Başkanı Ermeni asıllı Türk vatandaşı Levon Termendzyan'da (Lev Aslan Dermen) bulunuyordu. İkinci görüşmem ise SBK Holding'in, Beylerbeyi'ndeki merkez binasında gerçekleşti. Bu görüşmede Palmali Denizcilik'le ilgili hazırladığım bir haberin detaylarını sormuş, Palmali Holding'e sağladığı finans desteği ilgili fikrine başvurmuştum. 

SBK Holding'in finansörü Levon Termendzyan'la ilk olarak bir arkadaşımın muhterem eşinin vefat etmeden iki gün önce Amerikan Hastanesi'nde ziyareti esnasında karşılaştık. Palmali Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mubariz Mansimov Gurbanoğlu ile birlikte hastaneye geçmiş olsun ziyaretine gelmişti. O ziyarette, Gurbanoğlu ve Termendzyan ile sohbet etme imkanım olmuştu. Gurbanoğlu'nun beni Termendzyan ile tanıştırırken, "Ermenistan'ın yeni başkan adayı dostum ve ortağım Aslan bey" demesi beni şaşırtırken, ilginç bir anektod olduğunu ifade etmem gerekir.

Kaliforniya'da petrol ve petrol ürünleri satışı yapan Levon Termendzyan'ın Türkiye'de tanınması, Sezgin Baran Korkmaz'ın Yönetim Kurulu Başkanlığı'nı yaptığı SBK Holding'e, ABD'den finans desteği sağlaması ve SBK Holding'in perde arkasındaki gerçek patronu olarak ifade edilmesiyle tanındı.

&       &      &

Gerçek hikaye, 2000’li yıllarda başladı. Sezgin Baran Korkmaz ile Levon Termendzyan'ın tanışmaları ve ticari ilişkilerinin başlangıcı bir Türk hamamında gerçekleşti. Baran ve Levon'un Türk hamamında tanışmasıyla birlikte, geniş yelpazeli bir ortaklığa dönüştü.

Termendzyan'ın sahibi olduğu Viscon International ve Noil Energy ile birlikte Kingston Kardeşlerin şirketi WRE'nin, ABD Hazinesini sahte evraklarla 511 milyon dolar dolandırması ve bu paranın büyük bir bölümünü, Türkiye'de SBK Holding'e aktarması, Sezgin Baran Korkmaz'ın objektiflerimizin kadrajına girmesine neden oldu. Bu sayede, ayakkabı boyacılığından milyon dolarlık bir tahta oturmasının gerçek hikayesi ortaya çıktı.

Zenginden çalanların paralarını işleten ve bu paralarla fakirlere lahmacun dağıtan Türk Robin Hood'u Sezgin Baran Korkmaz'ı yakından tanımaya devam edelim.

Kendisinin medyaya yansıyan açıklamalarını okudukça ve ayakkabı boyacılığından, milyon dolarlık holdinge dönüşme hikayesini dinledikçe, insanı bir gülme tutuyor. Hele bir de Borajet'in satın alınmasında yaptığı manevra, YOK ARTIK dedirten türden.

Borajet'in Genel Müdürü Fatih Akol'un patronu Yalçın Ayaslı'yı arkadan hançerleyerek, SBK Holding iştiraki Buguraj'a satışı ve Borajet'in sahibi Yalçın Ayaslı'ya para ödememek için FETÖ'cü ilan edilmesi, "tesadüfün kançalı iğne deliği" türünden... Borajet'in satışında, Türk medyasının, Sezgin Baran Korkmaz’ı kahraman ilan ederken, Yalçın Ayaslı'ya HAİN damgası vurması, ibretlik bir öykü olarak önümüzde duruyor.

Yalçın Ayaslı'yı FETÖ'cü ilan eden Sezgin Baran Korkmaz'ın, FETÖ Terör Örgütü Üst Düzey Yöneticisi iddiasıyla tutuklanarak cezaevine konan bazı isimlerin şirketlerine (!) avukatları üzerinden milyon dolarlara varan tutarda para aktarması ise TERÖR ÖRGÜTÜNE FİNANSMAN sağlaması olarak kabul edilmiyor veya bu konuda kimse konuşmuyor, konuşturulmuyor.

Allah'tan birileri bu kayıtları tutuyor da, arada kaynamasının önüne geçiliyor.

&              &              &

ABD Hazinesini 511 milyon dolar dolandırmak suçlamasıyla Salt Lake City Federal Mahkemesi'nde 130 yıl hapis cezasına mahkum olan SBK Holding USA LLC, Noil Energy, Viscon International ve Palmali USA LLC Yönetim Kurulu Başkanı Levon Termendzyan ile 30 yıl hapis cezasına mahkum olan WRE Energy CEO'su Jacop Kingston'ın ifadelerine şöyle bir gözden geçirince, ayakkabı boyacısı Robin Hood'un, nasıl milyon dolarlık şirketlerin sahibi olduğunu da ortaya koyuyor.

Washington Federal Başsavcılığı'nın hazırladığı ve Utah SLC Federal Mahkemesi tarafından kabul edilen iddianame de, belli bir zaman içinde Türkiye'de yerleşik SBK Holding ve iştiraklerine aktarılan 135 milyon dolar ile SBK Holding üzerine ilaç fabrikaları, oteller alındığı, Antalya Organize Sanayi Bölgesi'nde yer alan tersanede süper yat inşa edildiği, zorda bulunan şirketler satın alınarak SBK Holding bünyesine katıldığı ve ABD Hazinesi'nden dolandırılan bu paraların Sezgin Baran Korkmaz tarafından kullanıldığı ifade ediliyor. Ayrıca, SLC Federal Mahkemesi'nde 30 yıl hapis cezasına mahkum edilen Jacop Kingston'ın Yönetim Kurulu Başkanlığı'nı üslendiği İstanbul merkezli Mega Varlık A.Ş.'nin de ABD Hazinesi tarafından dolandırılan paralarla kurulduğu iddia ediliyor.

ABD Federal Mahkemesi'nde hapis cezasına mahkum olan sanıklardan Jacop ve Isiah Kington kardeşlerin yeminli ifadesinde, Türkiye'de yerleşik SBK Holding, Komak Isı Yalıtım ve Setapp Teknoloji Şirketleriyle birlikte Mega Varlık A.Ş. şirketlerine aktarılan paraların, ABD Hazinesi'nde sahte belgelerle dolandırılan paralar olduğu, İstanbul Beşiktaş semtinde SetApp Teknoloji Şirketi'nin üzerine 5 gayrimenkul alındığı ve SBK Holding'in Üsküdar Beylerbeyi'ndeki merkez binasının satın alınmasında da aynı yolun izlendiği belirtiliyor.

Karakter fakiri Türk basınının, 3 kuruşa kendini pazarlaması ibretlik bir olay olarak önümüzde dururken, PR konusunda hakkını verdiğimiz Sezgin Baran Korkmaz'ın HAYIRSEVERLİĞİ üzerine methiyeler düzmeleri, kara kaplı kitaplarda yerini alıyor. 

robin_hood_sbk_buyuk.jpg

&              &              &

Robin Hood karakteriyle özdeştirilen Sezgin Baran Korkmaz, direkt ABD Hazinesi'ni dolandırmıyor, sözde İskoç kahramanının manevrasıyla aparat kullanıyor. Türkiye'ye milyonlarca doları aktaran Kingston kardeşler ABD mahkemelerinde 30 yıl hapsi cezasına mahkum olurken, aparatın diğer ayağı Levon Termendzyan ise 130 yıl hapis cezasına çarptırılıyor. 

ABD Hazinesi dolandırılarak SBK Holding ve iştiraklerine aktarılan ve ABD Başsavcılığı tarafından tespit edilen 135 milyon doları ödemeye hazırlanan Sezgin Baran Korkmaz, kaldıraç olarak kullandığı ve gelir hanesine kaydedilen yüz milyonlarca doları ise heybesinin bir köşesinde saklamayı tercih ediyor.

Sezgin Baran Korkmaz, kimseyi dolandırmıyor... Uluslararası arenada aktif olan dolandırıcıların ve kara para aklayıcıların dövizlerini yüksek faizle işletiyor desek yalan söylemiş olmayız. Zenginin parasının kendisine aktarılmasıyla, fakir halka lahmacun dağıtmayı meziyet kabul eden Sezgin Baran Korkmaz'ın marifetlerini ve ortaya koyduğu eylemleri incelemeye devam edeceğiz...

Sevgi ile kalın...

İLGİLİ HABER İÇİN RESİM ÜZERİNE TIKLAYINIZ

156857.jpg

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
mustafa özülker
15 Temmuz 2020 Çarşamba 10:27
10:27
İşte haber diye ben buna derim. Basın zaten yoktu ,yalaka medya bitirdi tamamen. Yazının içeriği beni ilgilendirmiyor, yazılabilmiş olması çok önemli. Bu sayfanızı çok önemli buluyorum, öğreniyorum,yorum yazıyorum. Editörün işi elbet çok yoğun, bırakın neşretmeyi, okuduğunu bile düşünmüyorum, varsın öyle olsun. Öte yandan pek suya sabuna dokunmayan denizhaber ne oluyor da böyle ağır ithamlarla dolu detaylı bir yazı yazıyor ? Bu günel haber filan değil, ağır bir hesaplaşma. Bundan bana ne okur olarak ? Beni ilgilendiren sadece su. İçindekiler ve üstündekiler.
77.190.129.11
Yazarın Diğer Yazıları
ÇOK OKUNANLAR
IMO VE AB
Tüm Hakları Saklıdır © 2004 Deniz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0544 880 87 87 | Haber Scripti: CM Bilişim