• BIST 3.179,99
  • Altın 991.609
  • Dolar 18.5295
  • Euro 18.137
  • İstanbul 17 °C
  • Ankara 6 °C
  • İzmir 19 °C
  • Antalya 24 °C
  • Muğla 16 °C
  • Çanakkale 13 °C

Şaibeli danışman Ali Kurumahmut'a, şaibesiz sorular!

RECEP CANPOLAT

"Tekaüt dönemimde Kuran-ı Kerim tefsiri yapacağım" diyerek ortada dolaşan, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan'ın denizcilik sektörü özel danışmanı Ali Kurumahmut, geçen haftalarda  kılavuz kaptan Cahit İstikbal'in ailesinin kontrolündeki dergiye röportaj vermiş.

Bu röportajda, isim vermeden bana da hakaret etmiş... Cahit İstikbal'i herkes tanıyor! Fazla söze hacet yok... Ali Kurumahmut'u ise kim olduğunu, hangi ballı parmağı yaladığını, yayımladığı ŞAİBELİ YÖNETMELİKLE kamuoyu da tanıdı.

Uzman misyonunu elinde tutan Ali Kurumahmut'un söylediklerine kendi de inanıyor mu? Bilemiyorum... Ortaya çıkardığı ŞAİBELİ Kılavuzluk ve Römorkör Hizmetleri Yönetmeliğini savunurken,  aklı sıra kendi doğruları üzerinden ahkam kesmiş...

Cahit'in bacısına açıklama yapan ve Türk Boğazları'nda Kılavuzluk ve Römorkör Hizmetlerinin kesinlikle özelleştirilmeyeceğini ifade eden Ali Kurumahmut, Yönetmelikte Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü'nün kılavuzluk ve römorkör hizmetini DEVREDEMEZ maddesi olduğunu belirtmiş.

Soru soran ise, KAMU ELİYLE YAPILIR kesin hükmünün neden kaldırıldığını soramazken, bu ifade kime battı da DEĞİŞTİRDİNİZ? diyememiş... Öte yandan Bakanlık adına bu hizmeti veren Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü DEVREDEMEZ ama Bakanlık DEVREDEBİLİR Mİ? diye TUZUKURU'ya soramamış...

ÇOK ZAVALLISIN Ali Kurumahmut... O kadar zavallısın ki, sana cevap vermek bile bana zül oluyor.

Cahit'in bacısının sorduğu sorulara değil de? Benim sorularıma cevap verecek ve karşıma çıkacak kadar sende yürek var mı?

Benim sorularıma cevap verecek veya karşıma çıkacak sende ne yürek, ne de kalite olduğunu düşünüyorum. Bu sözümü, bana yedirmeni UMUT ediyorum... Ayrıca röportajın sonunda, aklın sıra bana hakaret etmeye çalışmışsın. Bakanlıkta şöyle bir kafanı kaldırırsan, muhtarın küçük köpeği makamına kimin oturduğunu ve kimler tarafından o köpeğe yal verildiğini öğrenirsin.... Hatta, Bakanlık koridorlarını şöyle bir dolaşırsan, o küçük köpeğin siluetinin aynaya yansıdığını da görürsün.

&                            &                            &

Kendine güç devşirdiğin makam sahibi Ali Kurumahmut; Şu sorulara cevap ver ki, söylediklerine vatandaşta inansın...

1- Kılavuzluk ve Römorkör Hizmetleri Yönetmeliğini yayınlarken, özel bir kılavuzluk şirketinde  profesyonel yönetici olarak çalışmayı, hangi ahlaka sığdırıyorsunuz?

2- Hem denetleyici, hem de uygulayıcı statüsünde olmanız konusunda düşünceniz nedir?

3- Ve o dönemde patronunuz statüsünde olan şirket sahiplerine kaç milyar dolarlık iş verdiniz?

4- Devlet adına Kılavuzluk ve Römorkör Hizmet İzinlerini dağıtırken ve aynı dönemde profesyonel olarak çalıştığınız GİSAŞ Gemi İnşa A.Ş.'den son beş ayda ne kadar para aldınız?

5- Aykut Erol'un hazırladığı ve Hamdi Safi ile birlikte makamına gelerek, eline tutuşturdukları Kılavuzluk ve Römorkör Hizmetleri Yönetmeliği'ni yayınlarken kimden talimat aldınız?

6- Ambarlı Limanı'nda ARPAŞ'a kılavuzluk hizmetleri verilmesi için kardan yüzde 30 komisyonu, ARPAŞ Yöneticilerinden kim ve ne için istediler?

7- ARPAŞ yöneticileri bu komisyon isteğini reddetmesi üzerine, Ambarlı Limanı'nda kılavuzluk hizmetlerini teslim ettiğiniz şirketten, siz veya yol arkadaşlarınız yüzde 30 komisyon istedi mi?

8- Ortada dolaşan 5 ayrı, 1 milyon dolar ödeme iddiaları hakkında bilgi sahibi misiniz?

9- 11 ve 13 Şubat 2019 tarihlerinde yayımlanan birbirine zıt iki ayrı Kılavuz Kaptan Transfer Tamimlerini, hangi şirketin patronunun talimatıyla gerçekleştirdiniz?

Daha 20 soru var... Yazıp ta cevap gelmeyeceğini bildiğim halde, milletin başını şişirmeyim.

Ey Ali Kurumahmut; Zat-ı alinize bir teklifim var. Gel WOMANTV Stüdyolarının CANLI yayınına misafir ol. Hatta yanına, Hamdi Safi, Aykut Erol ve bilumum yol arkadaşlarını al gel... Kalan soruları da SEYİR DEFTERİ Programında soralım, sizde cevaplayın...

Hem bu şaibeli konuya cevap bulalım, hem de eteklerimizdeki taşları dökelim...

Ne Dersin?...

&                            &                            &

Skandalların adamı oldun be Ali Kurumahmut!... Şu üç günlük dünya için değer miydi?

Kufeli tüccarın erkek devesinin, haksız bir şekilde Muaviye tarafından dişi deve olarak Şam'lı tüccara verilmesi hikayesini bilirsin... 

Bu devran böyle gitmeyecek... Devranın döndüğü zaman, BEN SATICI DEĞİLİM, İÇİÇİYİM AĞABEY sözünün, şu üç günlük dünyada kulaklarımızda çınlayacağını da göreceğiz...

İmam-ı Azam Ebu Hanife'nin sözü ile bu yazıyı sonlandırayım;

"Sultanın sofrasına oturan âlimin fetvasına itibar edilmez" NOKTA...

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
Memur
17 Ekim 2019 Perşembe 15:09
15:09
Bakanlık tüm yönlerden Devlet Denetleme Kurulu tarafından denetimden geçirilmeli. Yıllardır bazı liman başkanlıkları mevzuata aykırı şekilde vekaleten atanan memurlar tarafından yönetilmekte. Açıköğretim mezunu, elinde YDS veya TOEFL gibi bir dil yeterliliği olmayan memurlar IMO ile irtibatlı uluslararası işler yürüten dairelere başkan olarak görevlendirilmekte. Yine mevzuata aykırı şekilde gerçekte mevcut olmayan koordinatör ünvanıyla memur memura amir yapılmakta.
195.178.246.18
Yamtar
27 Eylül 2019 Cuma 11:47
11:47
İşin şu tarafını da unutmamak gerekir; DTO ve onu temsil eden Tamer Kıran, ülkenin ve bu sektörün menfaatlerini hiçe sayarak kendi temsil ettiği Odanın ve bu oda içinde teşkilatlanan çetelerin menfaatlerini öne çıkarıp, STK olmanın gücünü bu yönde kullanarak, şaibeli ilişkilerin içine girip ,Römorkör ve Kılavuzluk teşkilatlarının yeniden görevlendirilmesinde armatörlere, acentalara kanunsuz,usulsüz başkalarının hak ve hukukunu çiğneterek bu işin peşkeş çekilmesinde rol oynamıştır. Bir Sivil Toplum Örgütü temsilcisinin Denizcilik sektöründeki bu gücünü bireysel ve birlikte olduğu çıkar çeteleri nin menfaati doğrultusunda kullanması,hiç bir ahlaki ve vicdani açıklama ile izah edilemez.
176.88.128.85
vatandaş
21 Eylül 2019 Cumartesi 22:28
22:28
Bu yazının altına imza atıyoruz..Sağolun sayın yazar çok çok çok güzel bir yazı ..
5.27.250.24
Gemici
20 Eylül 2019 Cuma 22:41
22:41
Gece yastığa başlarını koyduklarında vicdanları rahat ediyormu acaba
78.184.91.86
Yazarın Diğer Yazıları
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2004 Deniz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0544 880 87 87 | Haber Scripti: CM Bilişim