• BIST 3.265,64
  • Altın 965.439
  • Dolar 18.4308
  • Euro 17.6643
  • İstanbul 19 °C
  • Ankara 19 °C
  • İzmir 23 °C
  • Antalya 21 °C
  • Muğla 18 °C
  • Çanakkale 24 °C

Ali Kurumahmut'un eylemleri, bir FETÖ projesi midir?

JURNAL

15 Temmuz hain darbe kalkışmasının düğmesine basılan ve darbenin organizasyonunun başladığı milat olarak bilinen, FETÖ okullarının kapatılmasının yürütmesinin durdurulduğu, Danıştay Sekizinci Daire'de görülen 27 Ekim 2015 tarih ve 2015/10586 Esas Nolu Dosya'nın kararının oyuncuları; ya firarda, yada cezaevinde bulunuyor.

Ülkemizin 50 yıl geriye gitmesine neden olan 15 Temmuz hain darbe girişimine kapı açan ve bu hain çetenin cesaretlenmesini sağlayan, FETÖ okullarının kapatılmasını engelleyen Danıştay Sekizinci Daire'nin Kararı'na imza atan, 3 Danıştay üyesinden Mithat Özcan ve Kasım Davas, FETÖ Terör Örgütü Üyesi olmaktan 8 yıl 9 ay hapse mahkum oldu.

Danıştay'a dava açan tüzel kişilik, Özel Ufuk Bilgisayar Turizm Eğitim Yayıncılık ve Temizlik Anonim Şirketi, 2016'da yayımlanan KHK Kararı ile FETÖ Eğitim Kurumu olarak kapatıldı. Davayı Danıştay'a taşıyan Avukat Şaban Yağcı, FETÖ Avukat Yapılanması liderlerinden biri olarak, 7 yıl 6 aya mahkum oldu.

KHK ile kapatılan Özel Ufuk Bilgisayar Turizm Eğitim Yayıncılık ve Temizlik Anonim Şirketi'nin ortaklarının büyük bir bölümü, ya cezaevine girdi, ya da yurtdışına kaçtı.

Devletin içine sızan kripto FETÖ'cüler ise hala görevde... Ortaya çıkarılan belgeler ışığında sessiz kalanlar, bu ülkeye ihanet içerisinde olduğunu söylemekte bir beis görmüyorum.

FETÖ okullarının kapatılmasını engelleyen ve o kritik oyu FETÖ lehine kullanan eski Danıştay Üyesi Ali Kurumahmut'a ise kimse dokunmuyor veya dokunamıyor.

ALİ KURUMAHMUT'UN TÜM EYLEMLERİ TARTIŞILMALI VE ŞAİBELİ!

31 Aralık 2018 tarihinde Resmi Gazete'nin dördüncü mükerrer sayısında yayımlanarak yürürlüğe giren Kılavuzluk ve Römorkör Hizmetleri Yönetmeliği'ni, O dönem Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan'ın Başdanışmanı, Ali Kurumahmut'un hazırladığını sağır sultan bile biliyor.

Hukuksuz ve şaibelerle dolu 31 Aralık 2018 tarihli yönetmeliğin, Danıştay'da iptal edileceğini öğrenen Ali Kurumahmut'un, 8 Ocak 2020 tarihinde hazırladığı yeni yönetmeliği hayat geçirerek, 31 Aralık 2018 tarihinde yayınlanan Kılavuzluk ve Römorkör Hizmetleri Yönetmeliğini, kadük duruma düşürdü.

Bir dönem Danıştay'da birlikte çalıştığı, Dönemin Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan tarafından Denizcilik Özel Başdanışmanı olarak Temmuz - 2018 tarihinde göreve getirdiği, Ali Kurumahmut'un, tüm eylemlerinin şaibeli olduğunu söylemek için müneccim olmaya gerek yok.

FETÖ Eğitim Kurumları'nın kapatılmasına karşı çıkarak, Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim Kurumları Genel Müdürlüğünce "Öğrenci Etüt Eğitim Merkezleri ve Dershaneler" konulu, "Dönüşüm Programına alınmayan ve gerekli dönüşümü gerçekleştirmeyen özel eğitim merkezleri ve dershaneler, 01.06.2015 tarihinde valilikçe resen kapatılacak" Genelgesinin yürütmesini durduran karara imza atan, 3 Danıştay üyesinden biri olan Ali Kurumahmut'un, tüm icraatları mercek altına alınmak zorunda.

FETÖ'cü Danıştay üyeleri ile aynı yatağa giren Ali Kurumahmut'un, hala devlet katında itibar görmesi ve  devlet adına geri dönüşü olmayan kararları hayata geçirmesi, kabul edilemez.

KURUMAHMUT; HEM KARAR VERİCİ, HEM DE UYGULAYICI OLDU!

Kılavuzluk ve Römorkör Hizmetleri Yönetmeliğin mimarı Ali Kurumahmut'un,  karar merciinde olduğu dönemde, özel bir kılavuzluk ve römorkör şirketinde profesyonel yönetici olarak görev yapması, akçeli işleri de sevdiğini ortaya koyuyor. Hem Denetleyici, hem de Uygulayıcı olan Ali Kurumahmut'un, devletin milyar dolarlık hizmet yetkilendirme işlerini, maaş aldığı patronlarının şirketlerine aktarması ise SKANDAL ötesi bir eylem olarak tarihin kirli sayfalarında yer aldı.

10 Ekim 2015 tarihinde Danıştay Sekizinci Daire'de alınan karar sonrası, insanın aklına Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'nda yapılan ve Ali Kurumahmut'un mimarı olduğu eylemlerin, FETÖ PROJESİ OLABİLİR Mİ? sorusunu akla getiriyor.

Acaba, "Ali Kurumahmut Kripto FETÖ'cü mü?" sorusunu kendimize sorarken, HAYIR KESİNLİKLE DEĞİLDİR, diyemiyoruz...

Çünkü, FETÖ Eğitim Kurumları'nın kapatılmasına karşı oy kullanan şaibeli bir geçmişi olan Ali Kurumahmut'a maalesef kefil olamıyoruz.

Deniz Haber Ajansı'nın ortaya çıkardığı belgeler sonrası, "Ali Kurumahmut, değerli bir devlet adamıdır. Namuslu bir bürokrattır" diye kefil olan, sektör temsilcilerinin yüzlerini görmek isterim.

Sevgi ile Kalın...

İLGİLİ HABERLERİ OKUMAK İÇİN AŞAĞIDAKİ RESİMLERİN ÜSTÜNE TIKLAYIN

son_haber_danistay_b.jpg

saibe_kurumahmut_buyuk.jpg

NOT: Bu köşe yazısı, JURNAL mahlasıyla Recep CANPOLAT tarafından kaleme alınmıştır.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
Bir bilen...
11 Temmuz 2020 Cumartesi 04:37
04:37
Sayın editör, Solucan ailesi yine konuşmaya başlamış. Solucanlarda omurga yoktur...
212.156.127.90
Yazarın Diğer Yazıları
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2004 Deniz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0544 880 87 87 | Haber Scripti: CM Bilişim