• BIST 1.488
  • Altın 420,770
  • Dolar 7,4193
  • Euro 9,0174
  • İstanbul 2 °C
  • Ankara -2 °C
  • İzmir 7 °C
  • Antalya 10 °C
  • Muğla 3 °C
  • Çanakkale 4 °C

Nedim Keçeli Savaş Ay'a konuştu

Nedim Keçeli Savaş Ay'a konuştu
Hafta sonu Etilerde silahlı çatışmada olduğu iddia edilen Rize Vakfı Başkanı Orhan Keçeli'nin oğlu Nedim Keçeli "Olayla ilgisinin olmadığını" Savaş Ay'a anlattı.

NEDİM KEÇELİ  SAVAŞ AY'LA GÖRÜŞTÜ

Kanlı galeri baskınına neden olduğu iddia edilen Nedim Keçeli "Orada değildim" dedi: "Gece kulübünden çıkışta olay çıktı. Bıçaklandım. Sonra Onur (Özbizerdik) geldi, 'Yılmaz (Bektaş) arkadaşımdır. Barıştırayım sizi' dedi. O sırada babam içeri girdi. 'Uzatmayalım' dedik. Sonra Onur gitti. Akşam, Organize Şube'ye çağrıldım. İfade verdim. Silahlı çatışmaya girip kaçtığım söyleniyor. Ölenin yakınları da benden bilecek." KEÇELİ, SAVAŞ AY'A KONUŞTU:

Etiler'deki baskında adı geçen Nedim Keçeli, Savaş Ay'a konuştu: Onur, 'Yılmaz arkadaşımdır sizi barıştırayım' diye geldi. Biz de ona 'gerek yok abartmayalım' dedik.

Az ötedeki yeşil evde Sezen Aksu otururmuş bir süre öncesine kadar. Onun hemen berisindeki evde Gülben Ergen'in eviymiş. "Aranan- bulunamayan" adamın, Nedim Keçeli'nin evi de bunların arasında kalan, yeşil olanı. Aslında artık arandığı filan yok Nedim'in. Yani polis ya da savcı aramıyor onu. Çünkü Etiler'deki kanlı baskında adı geçince organize şubeye telefonla çağırmışlar, gitmiş sabaha kadar ifade vermiş, sonra da serbest kalmış bu görüşme yaptığımız anne evine gelmiş oturmuş. Onu arayıp da bulamayan bizimkiler. Gazeteci, televizyoncu kardeşler yani. Bak şu keramete ki herkesler onu konuşurken o da beni arıyor buluyor, "Bitirdiler beni abi. Günahsız halimle günah keçisi ettiler. Gel buluşalım, anlatayım her şeyi sana"diyor. Davet ondan gelince kalkıp gittik bizde. Evin bahçesinde bir iki delikanlı gördüm. Sanırım koruma amaçlı duruyorlar ya da ben fesatım. Sonrasında evdeyim buluşup, görüşüyorum Keçeli'yle. Konuşmalarımızın özeti de şu;

* Suçlama ağır hakkınızda. Onur Kılıç'ı da (Özbizerdik) yanınıza alıp, adamlarınızla mekan basmış, silahlı çatışmaya girmişsiniz. 1 ölü 2 yaralı bırakmışsınız ardınızda. Sonra da kaçmışsınız. Doğru mu bunlar?

ATEŞ OLMAYAN YER...
- Katresi bile doğru değil Savaş Abi. Ben bir iş adamıyım. 10 yıldır ruhsatlı silah taşırım bir kez bile belimden çekip poligonda bile atış yapmadım. Ev yapacağım. İki sene sonra vereceğim. Maketi bu, verin şimdiden kaparoyu, avansı diyorum insanlar inanıp veriyor. Benim işimgüven işi yani. Binlerce inşaatı böyle yapıp sattım.

* Ne oldu da buraya geldi bu iş peki. Ateş olmadan mı çıkıyor bunca duman?
- Abi baştan alayım. Geçen hafta sonu Serdar Ortaç'ı dinlemeye gittik. Ben eşimden boşandım. Kafa dağıtmaya gece kulüplerine sık gider oldum. Sağ olsun Serdar epey onore etti beni sahneden. Sonra ön masada oturan yeğenim yanıma gelip kulağıma fısıldadı. Bir kaç genç adamla tartışmışlar, dışarı çağırmışlar onlar yeğenimi. Kaktım ben de çıktım. İki dakikada kalabalık oldu ortam. Kimse kimseye vurmadı, tokat bile atmadı.

ŞİKÇİ DEĞİLİZ
Kulübün güvenlikçileri geldi, Levent karakol polisleri geldi, iş yatıştı. Ben yaralandığımı bile hissetmedim. Bir ara pantolonumda birıslaklık hissettim, bir elimi attım kan geldi sol bacağımdan. Tuvalete gittim sıyırdım ki yaralanmışım. 2 santimlik kadar bir delik var. Muhtemelen maket bıçağı gibi bir şeyle yapılmış. Bir kravat buldum arkadaşlardan sıkıca bağlayıp, hastaneye gidip pansuman yaptırdım. Sona gittim evime yattım. Ertesi gün 9 yaşındaki kızım geldi. Onunla gezdik bütün gün. Olay günün sabahı babamın (Orhan Keçeli) ofisine gittim. Bir ara sekreter haber verdi, Onur Bey geldi diye. Gelsin dedim, buyursun gelsin

* Nereden tanışıyorsunuz onunla? Dünyalarınız çok ayrı anlattığınıza göre. Ne gibi bir rabıtanız olabilir ki sizin?
- Bizim İstinye'deki sinemalara onların akrabası olan Süleymanoğulları'ndan gelenler olur. Ailece müşterimizdirler. Bir iki defa onlarınyanında gördüm Onur'u. Oturup muhabbet etmişliğim hiç yok. Gazetede yaralanma olayını okumuş. 'Geçmiş olsun. Yılmaz benim arkadaşımdır, barıştıralım seni' dedi. O sırada babam girdi içeri. İkimiz de aynı şeyi söyledik babamla. Dedik ki; "bu mevzuu uzatmayalım. Özür dilemeye filan da gerek yok. Biz şikayetçi değiliz. Hatta babam 'gençlikte olur böyle şeyler evladım. Abartmayalım' da dedi.

* Yani azmettirici hiçbir şey yok öyle mi? Bu ne hoşgörü? Sizi bıçaklayanı ve onun yakınlarını bu kadar kolay mı affediyorsunuz? Bu inandırıcı mı?
- Savaş Bey bu konuyu saatlerce anlattım polislere de. Her soruyu sorun belki atladığım şeyler olur dedim. Bir suçum olsa bırakır mı beni şube müdürleri.

Durup dururken bu işin suçlusu oldum

* Evet. Herkes sizi suçluyor, şubeden ifadeyi verip çıkıyorsunuz.
- Bakın babam geçen hafta bir kalp spazmı geçirdi. Bir de bu olayla stres olsun istemedim. Korktum. Sonra kalktı gitti Onur Bey. Ben akşama kadar babamın yanındaydım herkes de şahit buna. Akşam üzeri abim aradı. Organize Şube Müdürü Ayhan Bey beni alıp şubeye getirmesini istemiş. Olayı da o sırada söylemişler ağabeyime. Duyunca şok oldum, elim ayağım titredi tabii ki.

* Bütün İstanbul duymuş olayı konuşuyor, sizin haberiniz saatler sonra mı oluyor yani?
- Evet. Sonra abimle buluşup gittik Organize Suçlar Şubesi'ne. Saatlerce ifade verdim. Bazı kişiler teşhise geldiler. Hepsi 'bu yoktu aralarında' dediler. Sadece galerinin bekçisi mi ne atıp tutmuş Nedim Bey de geldi gitti diye. Durup dururken böyle bir işin suçlusu gibi oldum. Ölenin, yaralananların yakınları da benden bilecek diye ürküyorum. Hiç yoktan bela geldi başıma.

* O zaman ürkecek bir şey yok. Doğru söylüyorsanız adalet haklıyla haksızı ayırır elbette.
- İnşallah Abi. Teşekkürler geldiğiniz, beni tarafsız bir gözle dinlediğiniz için.

Kaynak:Savaş Ay/Sabah

WWW.DenizHaber.Com.tr

Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2004 Deniz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 970 87 88 | Haber Scripti: CM Bilişim