• BIST 1.392,910
  • Altın 492,12
  • Dolar 8,4360
  • Euro 9,9850
  • İstanbul 32 °C
  • Ankara 35 °C
  • İzmir 36 °C
  • Antalya 36 °C
  • Muğla 37 °C
  • Çanakkale 36 °C

Yorumlar

"Sizin gibi aydının, yediden yetmişini" yazısına ait tüm yorumlar


hüsamettin canbilen
02 Mayıs 2012 Çarşamba 20:14
Herkezi aynı boya ile boyamak
Yukardaki yorumculara katılıyorum.Hiç kimse Erzurum ve Hocalı daki katliamı yapan Ermenileri kast ederek bu sloganı atmadı.USA ve Fransa'daki diaspora Ermeniler dedelerinin yaptırdığı hayat sigortalarından ve geçmişte Almanya'nın Yahudilere ödediği soykırım tazminatından faydalanmak için kıyameti koparmaktadır.Ayrıca Azeri kardeşlerimizin işgal edilen topraklarından çıkmaları için uygulanan ambargonun kaldırılması ve USA yardımının daha kolay girmesi için Ermenistan hükümeti bu olayı desteklemektedir.
ANCAK!!!!!!
Ne Türkiye Ermenileri nede burada yaşayan Ermenistan ermenileri veya diğer ülkelerdeki ermeniler konuya aynı gözle bakmamaktalar.Geçmişte bir trajedi yaşandığını söylemekte ancak Türklere karşı hasmane tutum içinde değillerdir.
Hırant Dink olayındaki slogan HEPİMİZ ERMENİYİZ sözleri ise şu anda kokusu ortaya çıkan Ergenekon bağlantılı kişilerin yaptıklarına karşı bir karşı duruş ve meydan okumadır.Her nekadar bu miting'e katılanlar AKP muhalifleri olsada sonuçta olaylar çözülmeye başlayınca birazda mahçup birazda üzgün ve kızgın olarak aynı sloganı savunmaktadırlar.Yani bizide mi gelip öldüreceksiniz? Demokrasi ve eşitlik ise bu ülkenin tüm insanları eşittir ama bazıları daha eşittir diyemezsiniz.AKP nin müslüman karakterinden kaynaklanan kul hakkı yememek adına bazı vakıf ve derneklerin mallarını geri iade etmesini yanlış bulanlar olabilir ancak doğrusu budur.Zorbalıkla alınan mallar geri veriliyor.
Herkezi aynı boya ile boyamamak lazımdır. Bu ülkede kendine müslüman Türk diyenden fazla milliyetci ve vatansever gayri müslimlerde vardır unutmayalım.
İçinde yaşadığın toplum ve vatan olarak bellediğin topraklarda yabancı muamelesi görmek çok acı ve üzüntü veren bir olaydır.Gayri müslimlerin Türkiyedeki tarihini okursanız çok sayıda hayır sever doktor ve banker'i göreceksiniz üstelik bu kişiler ırk ve din farkı gözetmeden komşularına ve içinde yaşadığı ülkenin insanlarına bila bedel hizmet vermişlerdir. Örnek isterseniz Yeşilköy'deki sokağa ismi verilen Rum doktor amca ve onun İsviçredeki yaşayan Dünya çapındaki çocuk ameliyatıyapan doktor oğlu.Bu şahıs her sene yıllık izinlerinde İstanbulda yoksul aile çocuklarını ameliyet etmektedir.Uzun lafın kısasıİnsan olmak faktörü çok önemlidir.
Saygılarımla
46.196.100.48
Recep Aydın
19 Şubat 2012 Pazar 00:34
yorumumdur
"hepimiz ermeniyiz" lafını olmadık yerinden anlayan insanların söylediği söze baktımbirde söyleyen ırkçılık kokan ve tamamen akıldan uzak duygularla yapılacak yönetişimin ülkemi buhrana ve düşman kazandırmaya yarayan başkaca bir niteliği olmadığını görüyorum. Bu şiir görünümlü nefret di
78.174.50.210
yavuz derya
28 Ocak 2012 Cumartesi 23:35
arif ozan gözüyle deyil ''Arif olan insan gözüyle
fransız parlementosu ve baş aktörü sarkosy tarihin çok gerisinden kontrolsüzce her an düşmanlığı ve kini körüklemeye'' kendilerince bizleri tarih önünde mahkuma etmeye kalkışıyorlar olay bu.'' bu bakışın bizde yarattığı pozisyon ise yapmadığı yapmaya kalkışanlara kural olarak müsade etmediği bir anlayışı yakın tarihimize kadar yaşayıp gördüğümüzdür zaman ,zaman buna itirazlar oluyor ama bu icraatlar tartışılır konu tarihçilere bırakılarak bu kırizde taraf olmadan,art niyetli olmadan ,kasıt olmadan ,orayı burayı eleştirmeden her iki ulusa da taraf hissi uyandırmadan neyi biliyorsan büyük bir şeffaflıkla kırızin tam çizgide değerlendirmesinden yana olduğumuzu duyuruyoruz. enteresan enteresan kararlarla bir tarafa kıyak yaparsan gerçekler ortaya çıkmaz dört mevsim bu işin peşinde koşan dünyanın hangi köşesinde bu senaryoları hazırlayan ne kadar siyasetçi ve tarih bilimci bu ataklara kalkışıyorsa bu işe eyvah deyip kendilerini sıkıntıya sokacaklardır kendinizi kemikleşmiş türk düşmanlığından soyutlayıp bize karşı daha Arif ve Adil davranmanızı tafsiye ediyoruz! biz türküz,onlar ermeni bizim hiç kimseyle tarihten gelen bir düşmanlığımız yoktur. varmış gibi bir saçma realiteyi kimseye yediremiyecekler,tarihler boyu şanslarıda malesef olmayacaktır.. içimizde böyle anları kaçırmayan tarihte yaşanmış gerçekler konusunda hiç bilgi sahibi olmayan bir avuç zümreye çok söylenecek bir şey yok bu iş meziyet ister'' oda bizim gibi vatanını herşey den çok seven vatan evlatlarında bulunmaz bu işin fiyatıda yoktur kulaklara küpe ola. saygılarımla YAVUZ DERYA 28.1.2012
78.172.107.118
Serim Paker
27 Ocak 2012 Cuma 09:18
Kin ve düşmanlık dolu
Bu yaklaşımı alkışlamak tek kelime ile AYIPTIR. Baştan sona kin nefret ve öfke dolu. Türklere dost eli uzatan Ermeniler de var Ermenilere dost eli uzatan Türk'ler de. Bu yazın(şiir değildir bence) dostluktan barıştan yana olanlardan nefret etmeyi öneriyor.
88.240.141.9
Türkche
26 Aralık 2011 Pazartesi 15:05
sayın canpolat dikkat-güzel dizilmiş cümleler lakin..........
Büyükelçiyi çağır uçak yakıt ikmali yapar yapmaz ilk uçakla gönderelim.Çağırdığımızı ulusal basında ballandıra ballandıra yazalım çizelim geri gönderirken haber yapmayalım. BU iş aydın titri kullanarak birilerinin söylediği cümlelere bağlı olamaz. Türüt, Şirin gibi kafatasçı söylemleri ile ön plana çıkıp etrafa saldırmak, bir düşman yaratıp hamaset edebiyatıyla hiç olmaz . Tezlerimizi anlatacağız. delilleri ortaya koyacağız. büyüklüğümüzü her şekilde göstereceğiz. Bir kişinin ermeni asıllı olması bizi ona düşman yapamayacak kadar saçma sapan bir fikirdir. Benim kanım bu işin sonu mahkemede biter gibi geliyor bana
88.231.67.233
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2004 Deniz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0544 880 87 87 | Haber Scripti: CM Bilişim